Video na Facebooku – ależ bardzo proszę!

Obsługa Facebooka zmienia się z dnia na dzień. Jego funkcje i ułatwienia co rusz przybierają nową odsłonę. Dlatego sukces naszego fanpage`a zależy w dużej mierze od tego czy nadążamy za nowościami czy nie.

Mało kto z nas wie o tym, że Facebook wprowadził algorytm Edge, dzięki któremu nasza tablica nie jest zaśmiecona przez wszystkie posty z fanpage`y, które kiedyś polubiliśmy. Nie dziwi Cię to, że twój profil ma 500 fanów, a Twoje posty widzi jakieś 120 z nich (sprawdź w statystykach). Dzieje się tak ponieważ Twoje posty wyświetlają się jedynie tym, którzy dość często odwiedzają i dokonują aktywności na wybranych profilach. Reszta bardzo szybko wpada w odmęty social mediów.

Dlatego musisz się wyróżnić. Jak? Reklamami i postami video!

Video – wcale nie takie trudne.

Jak więc widzisz obsługa fanpage stała się trochę bardziej zaawansowana, niż jak to się miało 2-3 lata temu. Nasze posty muszą być naprawdę dopieszczone aby przyciągały większą ilość fanów. A im więcej poświęcimy im czasu, tym lepszy rezultat osiągniemy.

Świetnym sposobem są wszelkiego rodzaju posty video. Jeśli sądzisz jednak, że są one trudne do realizacji – to wyprowadzimy Cię z błędu! Wiele z nich możesz zrobić w bardzo prosty sposób!

  1. Pokaz slajdów na Facebooku

To narzędzie, dzięki któremu szybko stworzysz prosty film. Wystarczy, że w poście wybierzesz ikonkę „Zdjęcie/Film” i wybierzesz „Pokaz slajdów”. Następnie dodajemy 3-4 grafiki o takich samych wymiarach, dobieramy muzykę i…już 🙂 Mamy krótką zajawkę video.

  1. Movie Maker

Narzędzie dla troszkę bardziej zaawansowanych komputerowców. Wrzucamy do programu film, który możemy dzielić, łączyć, dodawać efekty przejścia i muzykę. Bardzo intuicyjny interfejs – więc po kilku minutach użytkowania, na pewno szybko stworzymy nasz pierwszy film.

  1. Gif

Internet pełen jest converterów gifów (np. ezgif.com). Wystarczy nam krótki filmik lub 5-6 zdjęć aby utworzyć prostego gifa. Zadanie jest naprawdę dziecinnie łatwe a z pewnością taki post zwróci uwagę Facebookowiczy.

Pamiętaj jednak, jeśli korzystasz z gifów lub filmów, które nie są Twoje zawsze oznacz źródło, z którego czerpiesz. Bądźmy fair w stosunku do siebie i innych!